آب اکسیژنه چیست ؟

آب اکسیژنه یک فرآیند شیمیایی است که از ترکیب فرمول مولوکولی H2o2  به نام علمی هیدروژن پروکساید (آب اکسیژنه)از مواد شیمیایی پر کاربرد در صنعت شیمیایی می باشد.

نام دیگر آب اکسیژنه ،هیدروژن پروکساید می باشد که این محصول سه کشور تولیدکننده که در ایران برندشان مطرح شده است با نام های آب اکسیژنه ترک و تایلند و آلمان را نام برد.

نام برند های آب اکسیژنه ها:ترک(پاشا) آلمان (اوونیک یا همان دگوسا) تایلند (تای پروکساید ) می باشند، که در بازرگانی ها ، خریدارهای بیشتر با نام برند خرید و فروش استفاده می شود .

شرکت هایی که برای تولیداتشان از آب اکسیژنه استفاده می کنند عبارتند از: 

شرکت های آرایشی و بهداشتی،دستمال کاغذی ، نساجی ،ضدعفونی کننده ها ، تولیدکاغذو مقوا ، باغبانی ، مواد منفجره ، آبمیوه ها ی پاکتی و صنایع شیر و… را می توان نام برد.

موارد استفاده آب اکسیژنه :

شرکت های آرایشی و بهداشتی (تولید رنگ مو و اکسیدان ) دستمال کاغذی (تولید پیشو) نساجی (سفید کردن و بی رنگ کردن نخ های پنبه ای ) باغبانی (رشد و آفت زدایی ) آبمیوه ها ( تتراپک کردن آبمیوه های پاکتی ) و… استفاده می شود .

جالب اینجاست که بدانید که آب اکسیژنه را می توان در آکواریوم های خانگی به میزان خیلی کم برای تولید اکسیژن ماهی های کوچک استفاده کرد.

برخی از شرکت ها برای شستشوی دستگاه های خود از آب اکسیژنه استفاده می کنند که بیشتر به شرکت های تولید شیر و لبنیات می توانیم اشاره کنیم .

بسته بندی های آب اکسیژنه در قالب گالن است ، که گالن های تایلند 30 کیلویی و گالن های دگوسا و پاشا 65 کیلویی می باشد .

جهت خرید انواع آب اکسیژنه  با ماتماس بگیرید :

شماره مستقیم :02188983737

.

.

.