با این مواد غذایی تری گلیسیرید بالا را درمان کنید:

برای پایین آوردن سطح تری گلیسیرید باید از مهم‌ ترین وعده غذایی روزانه، یعنی خوردن صبحانه آغاز کنیم.

در این مطلب به چند مورد اشاره می‌کنیم که انگیزه مصرف صبحانه را برای پایین آوردن سطح آن بالا می برد.

چند ماده خوراکی  طبیعی مهم برای پایین آوردن سطح گلیسیرید عبارتند از :

1-      ترکیب آووکادو و هندوانه

2-      ترکیب سیب و گردو

3-      روغن زیتون

4-      توت‌ها

5-      جو دو سر

ترکیب آووکادو و هندوانه:

درهندوانه میزان بسیار کمی فوکتوز موجود است اما مقدار بسیار زیادی از انواع ویتامین‌ها و مواد‌ معدنی را در خود جای داده است که با خوردن هندوانه و مقداری از آووکادو فواید زیادی را به دست می‌آورید. آووکادو یکی از میوه‌هایی‌ست که سرشار از اسید‌های امگا6 و 3 است که با مصرف این دو میوه به صورت همزمان مقدار زیادی پتاسیم‌، فیبر‌، ویتامین ث و منیزیم وارد بدن خود کرده و باعث کاهش سطح تری گلیسیرید خواهید شد.

 ترکیب گردو و سیب:

از دیگر ترکیب‌های بسیار خوب استفاده همزمان سیب و گردو است. این ترکیب خوشمزه از قلب محافظت می کند چرا که سیب دارای آنتی اکسیدان، پکتین و فیبر است که همه آن‌ها به پایین آوردن  تری گلیسیرید کمک می‌کنند .

گردو هم دارای اسید فولیک، منیزیم و ویتامینE  و دارای چربی طبیعی غیر اشباع می‌باشد.

روغن زیتون :

برای درمان و تنظیم تری‌گلیسیرید نیاز به مصرف چربی‌های سالم می‌باشد که علاوه بر مواردی که ذکر شد و در ادامه توضیح خواهیم داد می‌توان به روغن زیتون هم اشاره کرد. روغن زیتون بهترین گزینه در مصرف میان وعده‌های روزانه شما است که این محصول به دلیل میزان بسیار بالای اسیدهای پرچرب امگا 3 موجود باعث از بین بردن تری‌گلیسیرید موجود در خون می‌شود و به حفظ سلامت شریان‌ها و کبد بسیار کمک می‌کند.

توت‌ها:

برخی از افراد بر این باورند که مصرف میوه به پایین آوردن سطح تری‌گلیسیرید کمک می‌کند که البته خیلی غلط نیست اما اینکه چه میوه ای را مصرف کنند را نمی‌دانند . مصرف میوه‌های خشک مانند : خرما، کشمش به مقدار زیاد توصیه نمی‌شود اما میوه‌های تابستانی مانند: زغال اخته، تمشک، گیلاس و توت فرنگی  به دلیل فروکتوز و ویتامین بالایی که دارند برای کاهش این چربی بسیار مفید است.

جوی دو سر :

جو از دانه‌های بسیار خوب و مفید برای قلب است که استفاده از آن به پایین آمدن سطح آن و کلسترول خون کمک می‌کند و بتاگلوتان موجود در جو منجر به متابولیسم بهینه کلسترول و تری گلیسیرید می‌شود‌.

جهت خرید مواد اولیه شیمیایی با ماتماس بگیرید :

02188983737