دارچین و آشنایی با خواص و مضرات آن:

آیا تاکنون می‌دانستید که در دنیا دو نوع دارچین وجود دارد؟

نام این دو نوع دارچین کاسیا و سیلان می باشد که به شکل پودر و چوبی دیده می‌شود.
 کاسیا:

این نوع دارچین همان ادویه معروف است که ما می‌توانیم از فروشگاه‌ها و عطاری‌ها تهیه و مصرف کنیم .

 سیلان:

نوع دوم این ادویه اغلب در امریکا و اکثر کشورهای اروپایی تهیه و مصرف می‌شود که بسیار گران قیمت و به مراتب از نوع اول دارچین بی ضررتر است.

همانطور که می‌دانید هر ماده شیمیایی و غذایی یک سری خواص و مضرات دارد.
خواص دارچین:

کنترل خون، پیشگیری از آلزایمر، جلوگیری از انواع عفونت‌ها، تقویت عملکرد بدن، پیشگیری از بیماری‌‌های قلبی، تسکین دردهای عضلانی و انواع سردردها، گردش خون منظم، جلوگیری از خونریزی، بهداشت دهان و دندان، کمک به هضم غذا، کمک به رشد مو … که در چند مورد صحبت می‌کنیم.
1- کنترل قند خون :

مصرف این ادویه پرخاصیت برای کنترل قند خون بسیار مفید است دارچین به پایداری افراد مبتلا به دیابت کمک می کند و قند خون بدن را منظم می‌کند که می‌تواند به صورت دم کرده و یا بصورت پودری در غذا استفاده کرد.
2- جلوگیری از آلزایمر :

عصاره دارچین می تواند به جلوگیری از آلزایمر کمک کند.

دو ترکیب یافت شده در آن ایپکاتچین و سینامالدهاید می‌تواند به مبارزه به از بین بردن حافظه کمک کند و از به‌وجود آمدن رشته‌ای در سلول‌های مغزی که عامل کم شدن حافظه هستند پیشگیری می‌کند.
3- پیشگیری از ویروس‌ها و عفونت‌ها:

این ادویه به دلیل خاصیت ضد باکتری و ضد قارچی و ضد عفونی، به درمان عفونت‌های بیرونی و درونی کمک می‌کند و از ایجاد باکتری‌ها در مثانه به شکل خوبی پیشگیری می کند.
4- درمان دردهای عضلانی و سردردها:

دارچین به دلیل طبع گرمی که دارد می‌تواند به دردهای عضلانی و سردردها کمک کند به این صورت که چوب دارچین را خیس کرده و در یک پارچه تمیز گذاشته و در محل عضلات درد و پیشانی برای سردرد استفاده کنید به این روش به مدت خیلی کوتاهی تسکین می دهد و دم کرده آن برای دل دردهای زمان قائدگی بسیار هم کمک می‌کند.
– مضرات دارچین عبارتند از :

افزایش ضربان قلب، رقیق کردن خون، مضر برای افراد گرم مزاج، بسیار خطرناک برای بارداری
1- دارچین در بارداری:

مادرانی که در سه ماه اول خود باردار هستند به شدت از مصرف آن جلوگیری می‌کند زیرا این ادویه به‌خاطر گرم مزاجی که دارد باعث سقط سریع جنین می‌شود.

2- مضر برای افراد گرم مزاج :

مصرف این دارو برای این افراد باعث خارش بدن و هارش گوش و بینی ، حالت گر گرفتگی و خشکی پوست می شود.
3-افزایش ضربان قلب :

استفاده زیاد از دارچین باعث بالا بردن ضربان قلب و باعث ناراحتی برای افرادی که ناراحتی قلبی دارند میشود که بسیار نگران کننده و خطر ناک است.

جهت خرید مواد اولیه شبمبایی با ما تماس بگیرید:

02188983737

.

.

.

جهت مطالعه مطالب مرتبط به متن زیر مراجعه فرمائید: