انسان بزرگسال نیازی به مصرف شیر ندارد.

همیشه بر این موضوع تأکید شده که مصرف شیر برای کودکان و نوزادان بسیار خوب و مفید است.

میخواهیم بدانیم آیا انسان در بزرگسالی هم باید به نوشیدن شیر ادامه دهد؟

این مطلب به خصوص برای کسانی که از شیر به صورت روزانه استفاده می‌کنند می‌تواند مفید باشد.

همانطور که می دانیم دامداران از هورمون‌های مصنوعی برای افزایش شیر گاو استفاده می‌کنند و امکان استفاده از آنتی بیوتیک‌ها برای کاهش التهاب غدد پستانی گاو وجود دارد به‌همین دلیل اثرات آنها در شیر گاو وجود خواهد داشت، که می‌تواند باعث بروز مشکلاتی شود؛ در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد:

پروفسور جاناتان بروستوف مسئول

بخش حساسیت‌ها و تحمل غذایی کینگز کالج لندن معتقد است، سیستم بدن انسان به گونه‌ای است که نباید بعد از دوران شیرخوارگی شیر بنوشد. تنها استثناء بین مردم غرب اروپا به دلیل جهش ژنتیکی افراد بالغ میتوانند به راحتی شیر را هضم کنند. بزرگسالان بدون مصرف شیر هم میتوانند ویتامین‌ها و مواد مغذی مورد نیاز بد خود را از راههای دیگر نیز تأمین کنند.

پروفسور بروستوف می‌گوید: بعد از دوران شیرخوارگی توانایی افراد برای هضم قند شیر رو به کاهش می‌رود؛ و اگر شما نتوانید قندهای شیر را هضم کنید، با توجه به این‌که قندها تمایل به تخمیر در معده دارند، مقدار بسیار اندکی از مخمر برای روده شما باقی می‌ماند. علت نفخ بعد از مصرف شیر نیز میتواند همین مساله باشد.

شیر می‌تواند باعث بروز مشکلاتی از جمله افزایش خلط، نفخ، بروز اکنه˛، افزایش وزن، افزایش احتمال بیماری‌های قلبی و عروقی و افزایش میزان آلرژی شود. به تازگی در مطالعات انجام شده دریافته‌اند که مصرف روزانه شیر پرچرب باعث افزایش خطر ابتلا به سرطان سینه همین طور سرطان تخمدان خواهد شد.

جالب است بدانیم افرادی که بیشتر جوش و آکنه دارند بیشتر از افراد دیگر از شیرهای کم چرب و پر چرب استفاده میکنند .

جهت تهیه مواد اولیه با ما تماس بگبربد :

تلفن تماس :۰۲۱۸۸۹۸۳۷۳۷